Piet de Jong

Bij de honderdste geboortedag van de oud-premier
Auteur: P. van der Steen | Uitgever: EW

8,95

Van onderzeecommandant tot een van de beste premiers van Nederland. Piet de Jong – 100 jaar! De oorlogsheld die premier werd. Op 3 april wordt Piet de Jong honderd jaar. Hij is vaak de meest onderschatte premier van Nederland genoemd. De bescheiden KVP’er droeg zelf bij aan het oordeel dat hij gedurende zijn regeerperiode (1967-1971) slechts een beetje op de winkel had gepast.

Gelukkig heeft De Jong nog mogen meemaken hoe het beeld over hem werd bijgesteld. In een enquête in 2005 plaatsten deskundigen hem op de vijfde plaats in het rijtje van bekwaamste premiers. In de ruim geïllustreerde Speciale Editie Piet de Jong brengt Elsevier het lange leven van de plichtsgetrouwe katholiek in beeld. Met onder meer:

  • Zijn oorlogsjaren als onderzeebootcommandant
  • Zijn door toevalligheden ingegeven overstap naar de politiek
  • Zijn jaren als minister van Defensie
  • Zijn premierschap in de roerige sixties (Maagdenhuis)
  • Zijn stekelige verhouding met koningin Juliana
  • Zijn eigenzinnige opvattingen over politiek
  • Zijn jaren na de actieve politiek

 

Auteur Paul van der Steen (1969) is historicus en journalist voor onder meer NRC Handelsblad en Trouw. Van zijn hand verschenen recent ook de boeken Schampschot. Een klein Nederlands dorp aan de rand van de Groote Oorlog (2014) en Ware grootheid, schamele kleinte. Twee eeuwen Nederland (2013). Piet de Jong telt 104 pagina’s.

Dit product is (tijdelijk) niet leverbaar maar elders mogelijk wel verkrijgbaar

Artikelnummer: 9789035251519 Categorie:
Op zoek naar dit boek als ebook?
Tweedehands boeken?

Extra informatie

Subtitel

Bij de honderdste geboortedag van de oud-premier

Auteur

Uitgever

Leverbaar

Niet beschikbaar

Uitgiftedatum

15-03-2015

Taal

Nederlands

Productvorm

Zachte kaft

Levertijd

Niet beschikbaar

Druk

1

Beoordelingen

Er zijn nog geen beoordelingen.


Wees de eerste om “Piet de Jong” te beoordelen