Tussen twee werelden

Wat bijna doodgaan mij leerde over het leven
Auteur: Suleika Jaouad | Uitgever: Ambo|Anthos

23,99

Tussen twee werelden van Suleika Jaouad is een meeslepende memoire; over dankbaarheid, rouw en doorgaan. Gebaseerd op haar columns in The New York Times, die bekroond werden met een Emmy Award.

????? – NRC

‘Ik was volledig in de ban van dit boek.’ – The New York Times Book Review

‘Een fenomenaal debuut!’ – Publishers Weekly

?????

Tussen twee werelden is Suleika Jaouads ongelooflijke verhaal over rouw en dankbaarheid, gebaseerd op haar columns in Life, Interrupted, The New York Times die bekroond werd met een Emmy Award.

De zomer waarin Suleika Jaouad afstudeerde kreeg ze de diagnose leukemie, overlevingskans: 35%. Ze was tweeëntwintig. Een groot deel van de vier jaar die volgden bracht ze door in een ziekenhuisbed, vechtend voor haar leven. Toen ze eindelijk ontslagen werd was ze volgens de dokters ‘genezen’. Maar eigenlijk was dat proces pas net begonnen. Ze had vijftienhonderd dagen lang wanhopig geprobeerd te overleven, en nu dat haar gelukt was, realiseerde ze zich dat ze geen idee had hoe je opnieuw de wereld in gaat na zo’n ervaring.

Veel lezers van haar column hadden Suleika prachtige brieven gestuurd. Ze besluit dat ze als eerste stap in het ‘gewone leven’ graag een paar van die brievenschrijvers wil ontmoeten. Samen met haar smoezelige terriër Oscar begint ze aan een roadtrip van honderd dagen en 24.000 kilometer, dwars door Amerika. Door haar intense ontmoetingen ontdekt ze dat de scheidslijn tussen ziek en gezond fluïde is, dat de meesten van ons op en neer reizen tussen beide werelden.

Tussen twee werelden is een uniek en hoopgevend verhaal dat je zal inspireren om elke dag ten volste te leven. Voor de fans van Elizabeth Gilbert en Wild van Cheryl Strayed. Uitgeroepen tot een van de beste boeken van het jaar door The New York Times Book Review, The Washington Post en The Rumpus.

‘Een eerlijk, uniek boek over hoe het is om ernstig ziek te zijn. Dat ik denk dat dit een waardevol boek is voor iedereen – patiënt of niet – zit hem in de enorme nauwkeurigheid waarmee Suleika Jaouad moeilijke gevoelens toch weet te beschrijven. Ze doet dat door zichzelf voortdurend te objectiveren en relativeren, met een enorme eerlijkheid. het boek van Jaouad is wel het beste dat ik tot nu toe over het onderwerp las. (?????) –NRC

‘Suleika inspireert je om elke dag ten volste te leven’ – Womens Health

‘Een inspirerend verhaal met een ziel.’ – Tara Westover, auteur van Educated

‘Een prachtig, elegant en hartverscheurend boek.’ – Siddhartha Mukherjee, auteur van De keizer aller ziektes

‘Jaouads inzichten over identiteit, verbondenheid, onzekerheid en tijd spreken ons allemaal aan, niet alleen lezers die levensveranderende – en mogelijk levensbedreigende – diagnoses hebben gekregen.’ – The Washington Post

‘De kracht van Tussen twee werelden is Jaouads ontwapenende eerlijkheid. Er zit geen zelfmedelijden in dit verhaal. Jaouad schrijft over een proces dat heen en weer gaat. In de spanning tussen gezondheid en ziekte, verleden en heden, moet een nieuw evenwicht worden gesmeed.’ – Los Angeles Times

‘In dit boek, dat overstroomt van ambitie en onberispelijke vakkundigheid, doet Suleika Jaouad iets met moed en bijfi guren wat slechts één keer per generatie gebeurt.’ – Kiese Laymon, auteur van Heavy

‘Onvergetelijk, lyrisch en uiteindelijk hoopvol: een boek voor iedereen die lijdt onder ziekteen verlies.’ – Kirkus Reviews

‘Dapper openhartig, om voor altijd te onthouden.’ – Booklist

Dit product is (tijdelijk) niet leverbaar maar elders mogelijk wel verkrijgbaar

Artikelnummer: 9789026336164 Categorie:
Op zoek naar dit boek als ebook?
Tweedehands boeken?

Extra informatie

Subtitel

Wat bijna doodgaan mij leerde over het leven

Auteur

Uitgever

Aantal pagina's

352

Leverbaar

Direct

Uitgiftedatum

24-06-2022

Taal

Nederlands

Productvorm

Zachte kaft

Levertijd

Op werkdagen voor 21:00 uur besteld, morgen in huis

Druk

1

Beoordelingen

Er zijn nog geen beoordelingen.


Wees de eerste om “Tussen twee werelden” te beoordelen