Ik was erbij

De razzia van Rotterdam en het strafkamp Ohrbeck
Auteur: Rinus Vonk | Uitgever: IkVerhaal

21,95

Deze roman is gebaseerd op feiten. De verhalen van de slachtoffers van de grote razzia van Rotterdam zijn gebruikt om dit verhaal te vertellen.

De straten van Rotterdam Zuid op 10 november 1944. Het is koud en nat. De jongen die onze getuige is, staat buiten op straat en wordt met 52.000 jongens en mannen meegevoerd naar Duitsland. De reis is verschrikkelijk, maar al snel blijkt dat het nog erger kan.
De mannen worden als slaven behandeld, hard werken, slaag, honger. Het is mensonterend. Als hij besluit te vluchten wordt hij door de Gestapo opgepakt. Heropvoeding is zijn lot. In het strafkamp ‘de Augustaschacht’ in Ohrbeck is hij slachtoffer van een sadistische beul en moordenaar. Hij is getuige van martelingen waar veel slachtoffers van het kamp nooit over hebben kunnen praten. Op de dag van de bevrijding is hij getuige van een gruwelijke moord op Piet Vitters, oom van de auteur.

Deze roman is gebaseerd op feiten. De verhalen van de slachtoffers van de grote razzia van Rotterdam zijn gebruikt om dit verhaal te vertellen. De naamloze hoofdpersoon is aangesteld om getuige en woordvoerder te zijn van zoveel mannen die hebben gezwegen, die hun verhaal niet konden vertellen.

Dit product is (tijdelijk) niet leverbaar maar elders mogelijk wel verkrijgbaar

Artikelnummer: 9789083456416 Categorie:
Op zoek naar dit boek als ebook?
Tweedehands boeken?

Extra informatie

Subtitel

De razzia van Rotterdam en het strafkamp Ohrbeck

Auteur

Uitgever

Aantal pagina's

200

Leverbaar

Direct

Uitgiftedatum

29-10-2024

Taal

Nederlands

Productvorm

Zachte kaft

Levertijd

Op werkdagen voor 21:00 uur besteld, morgen in huis

Druk

1

Beoordelingen

Er zijn nog geen beoordelingen.


Wees de eerste om “Ik was erbij” te beoordelen