Het einde van de middeleeuwen

Vijftig kunstwerken uit de tijd van Bosch en Erasmus
Auteur: Annemarieke Willemsen, Bram de Klerck, Matthijs Ilsink | Uitgever: Uitgeverij Vantilt

35,00

In de kunst- en cultuurgeschiedenis van Noord-Europa hebben de late 15de en vroege 16de eeuw altijd bijzonder tot de verbeelding gesproken. Tot op de dag van vandaag wordt erover gediscussieerd of die een laatste fase van de middeleeuwen zijn of een vroege manifestatie van een internationale renaissance. Juist het gevoel te maken te hebben met een overgangsperiode maakt deze tijd zo fascinerend. In dit boek bespreken vijftig kenners vijftig kunstobjecten in de historische context van dit ‘herfsttij’, soms ook met aandacht voor hun voortleven
en receptie in later tijd.
Deze miniaturen hebben steeds één kunstwerk als onderwerp, wat uitnodigt tot grasduinen in een schat aan thema’s, wetenswaardigheden en benaderingswijzen. Maar ook biedt dit rijk geïllustreerde boek een prachtig mozaïek van recente inzichten in de schilderkunst en sculptuur, teken- en prentkunst, architectuur en toegepaste kunst uit de tijd van Jheronimus Bosch en Desiderius Erasmus.

Dit boek verschijnt naar aanleiding van het afscheid, in juni 2019, van prof.dr Jos Koldeweij als hoogleraar Kunstgeschiedenis van de middeleeuwen en de vroegchristelijke tijd aan de Radboud Universiteit Nijmegen.

Dit product is (tijdelijk) niet leverbaar maar elders mogelijk wel verkrijgbaar

Artikelnummer: 9789460044731 Categorieën: ,
Op zoek naar dit boek als ebook?
Tweedehands boeken?

Extra informatie

Subtitel

Vijftig kunstwerken uit de tijd van Bosch en Erasmus

Auteur

, ,

Uitgever

Leverbaar

Niet beschikbaar

Uitgiftedatum

19-11-2019

Taal

Nederlands

Productvorm

Zachte kaft

Levertijd

Niet beschikbaar

Druk

1

Beoordelingen

Er zijn nog geen beoordelingen.


Wees de eerste om “Het einde van de middeleeuwen” te beoordelen