Communistisch verzet in Friesland 1925-1945
€32,50
Dit boek beschrijft de geschiedenis van het communistische verzet in Friesland voor en tijdens de Tweede Wereldoorlog, 1925-1945. Het is het verhaal van mensen die tot het diepst van hun ziel getroffen en vernederd werden door de schrijnende armoede en daartegen in opstand kwamen. Hier lag de kiem voor het latere communistische verzet tegen de Duitse overheerser dat een hoge tol eiste.
Het boek brengt voor het eerst een lang onderbelicht verleden tot leven. Indrukwekkende verhalen van moedige mensen. Naast grondig archiefonderzoek bevat dit boek veel persoonlijke herinneringen aan die dramatische periode. Het is een relaas van droom en daad op zoek naar maatschappelijke erkenning.
Chris Beuker (geboren 1946), was docent aan de Hanzehogeschool Groningen en deed jarenlang onderzoek naar deze vergeten geschiedenis.
- Extra informatie
- Beoordelingen (0)
Extra informatie
Auteur | |
---|---|
Uitgever | |
Aantal pagina's | 496 |
Leverbaar | Niet beschikbaar |
Uitgiftedatum | 20-04-2017 |
Taal | Nederlands |
Productvorm | Zachte kaft |
Levertijd | Niet beschikbaar |
Druk | 1 |
Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.