JavaScript lijkt te zijn uitgeschakeld in uw browser. U moet JavaScript geactiveerd hebben om de volledige functionaliteit van deze website te kunnen benutten.
De geschiedeniswinkel van Historiek
U heeft geen producten in uw winkelwagen.
Schrijf de eerste review over dit boek
Origenes (ca.185-254) was een van de toonaangevende theologen van zijn tijd. Hij werkte als kerkelijk leraar in Alexandrië en later in Caesarea. Hij stond bekend als inspirerend docent en scherpzinnig uitlegger van de Bijbel. Hij was goed thuis in de Griekse filosofie en nam volop deel aan de ontwikkelingen in de christelijke kerken van zijn tijd. Hij deed mee aan interne kerkelijke discussies, keerde zich tegen afwijkende ideeën van 'ketters', verdedigde het christelijke geloof tegen 'heidense' aanvallen en kreeg te maken met toenemende confrontaties met de Romeinse overheid.In De basis bespreekt Origenes de volgende vragen: wat is de kern van het christelijk geloof en wat zijn de fundamenten van de wereld? Hij sluit zich aan bij de apostolische traditie, maar beschouwt die niet als een massief blok: naast onderwerpen waarover de apostelen duidelijke uitspraken hebben gedaan, zijn er ook punten die nader onderzocht moeten worden. Aan dat onderzoek levert Origenes graag zijn bijdrage. Een groot aantal onderwerpen komt aan de orde: God, de ziel, de vrije wil, het begin van de wereld, de val van de 'rationele wezens', de strijd tegen de vijandige machten en het herstel van alle dingen en tenslotte het karaker en de uitleg van de Bijbel. In een open bespreking gaat Origenes uitvoerig in op deze onderwerpen en presenteert ze als een samenhangend geheel. Hij is vaak in discussie met opponenten en bestrijdt hun ideeën met rationele en aan de Bijbel ontleende argumenten.In de eeuwen die volgden riep De basis heftige reacties op. Enkele speculatieve gedachten die Origenes in dit werk oppert, waren inzet van felle theologische debatten. Uiteindelijk leidden die ruim drie eeuwen na zijn dood tot een kerkelijke veroordeling.
Vertaald, ingeleid en toegelicht door Freerk Jan H. Berghuis
Beschikbaarheid: Leverbaar
E-mail naar een vriend
Gratis bezorging vanaf € 19,95 euro - Levering in Nederland en België
Gebruik spaties om tags te scheiden. Gebruik enkele aanhalingstekens (‘) voor woordgroepen.
Alleen geregistreerde gebruikers kunnen een review plaatsen. U kunt, inloggen of registreren
Top 100
Boeken reserveren
Vanaf € 19,75 euroMeeste titels binnen 24 uur in huis
Bereikbaar voor vragen en advies
Blader door nieuwe geschiedenisboeken
Populaire categorieën
Kadotips
Signalementen
Kijk eens bij Bol.com (want wij verkopen alleen gloednieuwe boeken)
Doorzoek winkel:
Deze website maakt gebruik van cookies om u een optimale gebruikerservaring te bieden op deze website.Lees voor meer informatie onze privacy policy. Klik op de button hieronder om cookies te accepteren.